Cechy kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny jest dość nowym produktem bankowym. Powstał z myślą

Zmniejsz swoje miesięczne raty!

o ludziach, którzy zaciągnęli dużo mniejszych kredytów i pragną je zamienić na jeden i niższych ratach.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to jeden kredyt zastępujący kilka mniejszych. Bank, w którym ubiegamy się o kredyt, spłaca nasze dotychczasowe zadłużenia w innych bankach, jednocześnie udzielając nam jednego, większego kredytu. Kredyt konsolidacyjny charakteryzuje się mniejszym oprocentowaniem oraz niższymi ratami. Atrakcyjność oferty jest jednak pozorna, banki te udogodnienia rekompensują sobie wydłużeniem okresu kredytowania. W ostatecznym rozrachunku kredyt konsolidacyjny okazje się droższym rozwiązaniem.

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osób fizycznych, które mają odpowiednią zdolność kredytową. Bank nie udzieli kredytu konsolidacyjnego osobie, która jest niewypłacalna.

Konsolidować można wszystkie rodzaje kredytów przeznaczonych dla osób fizycznych.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego waha się od 9% do 18%, okres kredytowania od 6 do 30 lat, a wysokość kredytu od 1 000 do 300 000 zł.

Kredytu konsolidacyjny hipoteczny i bez hipoteki

Kredyty konsolidacyjne występują w dwóch rodzajach, jako kredyty zabezpieczone hipoteką lub też bez takiego zabezpieczenia. Najczęściej banki wymagają zabezpieczenia w postaci hipoteki. Zabezpieczone kredyty są udzielane na bardziej korzystnych warunkach – oprocentowanie jest niższe, okres kredytowania może być dłuższy, a raty niższe. W sytuacji braku zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego hipoteką, warunki te są znacznie gorsze

Zobacz też:

Banki – kredyt konsolidacyjny: