Kredyt na święta – gdzie wziąć?

Badania pokazują, że aż 22% Polaków kupuje świąteczne prezenty na kredyt. Ta tendencja utrzymuje się w Polsce już od kilku lat. Doskonale zdają sobie z tego zaś sprawę instytucje finansowe. Stąd ich oferta kredytów i pożyczek świątecznych jest bardzo szeroka. Które z rozwiązań jest najatrakcyjniejsze?

ING Bank i Deutsche Bank oferują najlepsze kredyty gotówkowe

ING Bank i Deutsche Bank przez cały rok, w tym także na święta oferują na bardzo przejrzystych warunkach pożyczki i  kredyty gotówkowe. Zainteresowani mogą je tu uzyskać na dowolny cel, a więc również na organizację świąt i kupno prezentów dla najbliższych czy na zabawę sylwestrową. ING Bank Śląski udziela klientom z tego tytułu kwotę nawet do 60 000 zł. Środki są wypłacane w ING Banku Śląskim nawet w ciągu jednego dnia. Deutsche Bank  w ramach takiego wsparcia finansowego jest w stanie wypłacić nawet klientowi 200 000 zł. Co więcej, nie żąda szczegółowych zaświadczeń o dochodach od zainteresowanego. Rozwiązania te cieszą się więc ogromną popularnością wśród Polaków w okresie świątecznym.

<<Poznaj ofertę kredytów świątecznych >>

Polacy coraz bardziej ufają instytucjom pozabankowym

Alternatywą wobec kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach jest zadłużenie się w instytucjach prywatnych. Jest to możliwe, gdyż dzisiaj działa na rynku wiele firm pożyczkowych. Zainteresowani uzyskują tu środki finansowe na swoje konto bankowe nawet w ciągu 15 – 30 minut bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że złożą stosowny wniosek internetowy. Często przy ich udzielaniu nie jest wreszcie weryfikowana przeszłość kredytowa klienta. Ogromną popularnością cieszą się takie firmy jak VIVUS, PROVIDENT, ale i lendON. Ta ostatnia swoim klientom wypłaca w ramach pożyczki kwotę nawet do 3000 zł. Co więcej, przy pierwszej pożyczce, nie nalicza dla siebie żadnej prowizji za jej udzielenie. Klient więc spłaca dokładnie tyle, ile otrzymał. Pieniądze zaś są wypłacane po jej udzieleniu w ciągu 15 minut. W opinii ekspertów to skorzystanie z tego rozwiązania dla wielu jest korzystniejsze i szybsze niż ubieganie się o kredyty.

<<Zaciągnij pożyczkę w Wonga>>

Dla osób, poszukujących wsparcia finansowego na świąteczne wydatki, są dostępne tak naprawdę dwa alternatywne wybory. Można skorzystać z kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach albo z typowych pożyczek – chwilówek z instytucjach pozabankowych. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Klientom, którzy pragną szybkiego kapitału w stosunkowo niewielkiej kwocie, np. do 2000 – 3000 zł, zdecydowanie bardziej opłaca się zadłużenie w prywatnych firmach. Gdy ktoś planuje pozyskanie dużej gotówki i nie boi się bankowych formalności powinien zwrócić się o wsparcie w postaci kredytów do banków.