Linia kredytowa dla przedsiębiorców w ING Banku Śląskim!

Dla każdego przedsiębiorcy niezwykle ważna jest możliwość uzyskania sporej ilości kapitału bez wykorzystania swoich środków, lecz za pomocą zewnętrznego źródła finansowania. Oferta linii kredytowej ING Banku Śląskiego jest więc szczególnie intratna, zwłaszcza, że główny i jedyny warunek to posiadanie konta firmowego od co najmniej 6 miesięcy w innym banku lub wymóg jego założenia w ING Banku Śląskim.

Linia kredytowa ING Bank ŚląskiOpłaty i niezbędne dokumenty

Jeśli firma posiada już rachunek firmowy , od strony formalnej powinna, dostarczyć jedynie stosowną dokumentację: dokumenty rejestrowe, wyciągi bankowe (posiadacz ma konto firmowe w innym banku), gdy stroną kredytu jest odpowiedni przedstawiciel to oczywiście powinien też przedłożyć swoje pełnomocnictwo. Koszty zaś skorzystania z linii kredytowej to przede wszystkim opłaty za przyznanie linii (2%), jej przedłużenie na kolejny okres (2%) czy zmiana jej wysokości (2%). Inne, realizowane przy tej formie, usługi na życzenie klienta są dodatkowo płatne, zwykle na poziomie 50-100 zł, np. zaświadczenie o spłaconej terminowo linii kredytowej.

Zmienne oprocentowanie

Podmioty korzystające z takiej linii kredytowej ING Banku Śląskiego ponoszą zmienne oprocentowanie w wysokości 1M WIBOR + marża Banku. Warto jednak zwrócić uwagę, że różnie jest ta wielkość kalkulowana. W przypadku linii kredytowej z zabezpieczeniem jest 4% marża + prowizja. Nieco inaczej jest przy linii kredytowej bez zabezpieczenia: przy  kwocie do 20 000 zł – 6% marża + prowizja, powyżej 20 000 zł do 50 000 zł – 5% marża + prowizja, zaś powyżej 50 000 zł – 4,50% marża + prowizja. Sama zaś wysokość linii kredytowej w granicach dopuszczalnych od 2500 zł do 500 000 zł jest ustalana przede wszystkim w odniesieniu do przychodów i wpływów na rachunek firmowy czy stażu prowadzonej działalności.

Liczne korzyści linii kredytowej w ING Banku Śląskim

Skorzystanie z oferty linii kredytowej ING Banku Śląskiego jest warte uwagi przede wszystkim ze względu na zerowe opłaty za obsługę takiego limitu. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że linia jest przyznawana na okres jednego roku, ale z możliwością automatycznego przedłużenia na kolejne lata. Zadłużenie takie wreszcie jest spłacane w dowolnym czasie i wielkości. Ponadto taka propozycja nie wymaga nadmiernych formalności, bowiem nie jest konieczne zaświadczenie z ZUS ani dodatkowe dokumenty z Urzędu Skarbowego.

Uzyskanie środków przez przedsiębiorców w ramach linii kredytowej ING Banku Śląskiego jest wartym uwagi rozwiązaniem, szczególnie dlatego, że gwarantuje środki na okres roku, a w dłuższej perspektywie bez zaawansowanych procedur i formalności.

 Czytaj też: