Najlepszy kredyt samochodowy – grudzień 2014

  1. Zakup własnego samochodu rozważa dzisiaj duża część polskiego społeczeństwa. Jedni planują nabycie nowego pojazdu z salonu samochodowego. Inni stawiają na pojazdy używane w niższej cenie. Duża część zrealizuje jednak swoje marzenia, jeśli uzyska kredyt samochodowy. Oferuje go wiele banków na różnych warunkach. Jak i gdzie znaleźć najlepszy kredyt samochodowy? 

Czynniki determinujące atrakcyjność kredytu samochodowego

Wybierając idealny kredyt samochodowy, należy kierować się kilkoma czynnikami. Po pierwsze wysokością odsetek oraz kosztami jego zaciągnięcia. Należy zwrócić szczególną uwagą, jak wysoką marżę i prowizję nalicza dana placówka bankowa za jego udzielenie. Ważny jest także plan spłaty takiego kredytu oraz długość okresu kredytowania. Najkorzystniejsze oferty zwykle przewidują odpowiednie rozłożenie w czasie spłacanych rat czy nawet możliwość tzw. wakacji kredytowych. Konieczne jest także poznanie dokładne regulaminu danego kredytu samochodowego. Często to właśnie w nim ukryte są istotne informacje o warunkach kredytowania – przekonują specjaliści.

<< Czytaj więcej o wyborze kredytów samochodowych>>

Ranking kredytów samochodowych z grudnia 2014

Najnowszy ranking kredytów hipotecznych został opracowany przez portal EBROKER. Zgodnie z nim najbardziej opłaca się kupować pojazdy z pomocą Getink Banku (kredyt online) oraz Santander Banku. Obie placówki udzielają zainteresowanym wsparcia finansowego na kupno zarówno aut nowych, jak i używanych. Finansują też kupno maszyn produkcyjnych, łodzi, traktorów i innego typu pojazdów. W przypadku Getin Banku łączne koszty zaciągnięcia takiego kredytu (prowizje, marże, odsetki) stanowią około 20%. Samo oprocentowanie stanowi w tym 7,89%.  W przypadku, gdy kwota kredytu wyniesie 20 000 zł, zostanie on udzielony na okres pięciu lat, klient może liczyć na stosunkowo niskie raty (404 zł na miesiąc). W Santander Banku jest nieco drożej. Dlaczego? Otóż oprocentowanie kredytu samochodowego jest tu wyższe (10,89%), co sprawia, że i całe koszty kredytu są większe (26,92%) niż w Getin Banku.

<< Najnowszy ranking kredytów samochodowych>>

Dzięki kredytom samochodowym możliwe jest realizowanie marzenia o kupnie własnego auta. Często jednak kredyty samochodowe są udzielane na wygórowanych warunkach przez banki. By uchronić się przed tym, warto śledzić najnowsze rankingi kredytów hipotecznych, które są opracowywane w sposób skrupulatny przez doświadczonych bankowców.