Najtańszy kredyt samochodowy – w którym banku?

Rankingi najtańszych i najlepszych kredytów samochodowych ustawicznie się zmieniają. Są wreszcie tworzone często według zupełnie różnych kryteriów. Sugerowanie się więc tylko nimi nie jest do końca dobre, a przynajmniej nie pozwala jednoznacznie wybrać najbardziej preferencyjnego kredytu. To motywuje, by starannie prześledzić oferty głównych, polskich banków w tej dziedzinie.

Czym należy się kierować przy wyborze kredytu samochodowego?

Badania rynkowe pokazują, że przy zaciąganiu kredytu samochodowego klientów najbardziej interesują koszty. Oczywiście przyszli dłużnicy chcą ponieść je w możliwie najmniejszej wielkości. Na to zaś wpływają tak naprawdę dwa komponenty. Pierwszy to oczywiście oprocentowanie takiego kredytu. Ogólnie w przypadku takiego typu kredytu jest na stosunkowo niskim poziomie. Jego jednak poziom wzrasta wraz z wiekiem auta. Oznacza to, że jeśli się zadłużamy na zakup używanego i wieloletniego auta, to banki dają nam na to środki po najwyższym oprocentowaniu. Gdy kupujemy auta z salonu, to odpowiednio oprocentowanie jest o wiele mniejsze.  Ma na to także wpływ czas, na jaki się zadłużamy. Im jest to okres dłuższy to i oprocentowanie wyższe. Drugim komponentem kosztów takiego kredytu jest oczywiście wysokość prowizji, jaką dany bank za udzielenie takiego kredytu naliczy dla siebie. Ta kształtuje się na bardzo różnym poziomie. Nieco niższa jest jednak w stosunku do stałych klientów danego banku czy osób, które od dłuższego czasu mają w danym banku rachunek bankowy czy konto oszczędnościowe.

Ranking kredytów samochodowych – Santander znowu liderem

Analizując ranking kredytów samochodowych, ale i prowadząc luźne porównania widać wyraźnie, że najbardziej korzystna jest oferta takiego kredytu w Santander Banku. Dlaczego? Przede wszystkim zainteresowani mogą tu uzyskać taki kredyt na auto nowe, jak i używane (do 12 lat). Co więcej, nie jest wymagany od nich wkład własny. Mogą za to liczyć na elastyczny plan spłaty takiego zadłużenia i nawet ośmioletni okres kredytowania.  To bardzo długi czas na tle oferty całego sektora bankowego. Jedynie Credit Agricole oferuje dłuższy, bo aż 10 letni czas spłaty kredytu samochodowego. Grupa Santander cieszy się dzisiaj doskonałymi wynikami finansowymi oraz rekomendacjami Agencji Ratingowych. To jeszcze bardziej przekonuje, że warto ufać tej jednostce, a więc się tu również zadłużać. Na kredyt samochodowy w tej placówce cały czas jest duży popyt.

<<RANKING KREDYTÓW SAMOCHODOWYCH>>

Coraz chętniej korzystamy z kredytu samochodowego w domach kredytowych

Przegląd ofert kredytu samochodowego w bankach komercyjnych doprowadza do jeszcze jednego wniosku. Mianowicie widać, że dużo banków pobiera przy tym wysokie prowizje, jak na przykład BNP PARIBAS czy CREDIT AGRICOLE na poziomie prawie 8%. Szerokie jest również grono banków, które zgadzają się na finansowanie tylko nowych samochodów albo tych z niewielkim stażem ich używania. To zmusza wielu klientów na poszukiwanie środków finansowych gdzie indziej. Obecnie więc ogromnie popularne są w tej dziedzinie oferty domów kredytowych. Jednym z nich jest FIOLET – Powszechny Dom Kredytowy. Obok jego oferty nie da się przejść obojętnie. Dlaczego? Kredyt samochodowy jest tu udzielany na każde auto (bez względu na wiek). Zainteresowani nie muszą wreszcie wnosić żadnego wkładu własnego do zakupu. Co więcej cała procedura udzielania tu tychże środków jest bardzo prosta.

Znaleźć kredyt samochodowy jest nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli potrzebujemy środków finansowych na kupno używanego auta. Bardzo często rynkowe placówki bankowe nie spełniają naszych oczekiwań. Lepszych kredytów warto wtedy szukać w domach kredytowych.