Oferta kont osobistych w ING Banku Śląskim

konto osobiste w INGDziś nie ma już chyba osoby, która nie posiada konta osobistego. Rachunek bankowy jest podstawowym pośrednikiem pomiędzy naszymi pracodawcami, nami i sklepami, w których kupujemy oraz firmami, w których płacimy rachunki.

W zależności od tego, jakie mamy potrzeby, wybieramy odpowiednią ofertę banku proponującego nam konto osobiste. W przypadku Banku ING mamy dostęp do różnorodnej oferty, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

Najważniejsze konta osobiste

Konto osobiste w ING Banku Śląskim można otworzyć w ramach kilku usług. Najpopularniejszą i najbardziej uniwersalną jest Konto z Lwem Komfort. Jest to konto, które przygotowano z myślą o tradycyjnym, ale idącym z duchem czasu kliencie. Konto to obsługuje się bowiem zarówno w sposób tradycyjny jak i elektroniczny. Większość opłat została zlikwidowana, jednak użytkownik musi płacić za utrzymanie rachunku (przez trzy pierwsze miesiące opłata jest niższa).

Zaletą jest to, że rachunek może być współdzielony na przykład przez małżonków. Wspólne prowadzenie konta ułatwia również system płatności internetowych. Kontem osobistym ING nastawionym w całości na „internetowych” jest Konto z Lwem Direct. Wszystkie opłaty zostały zniesione, a jedynie korzystanie z karty zbliżeniowej jest warunkowane wykonaniem miesięcznej transakcji na kwotę co najmniej stu złotych. Najważniejszym ułatwieniem jest tu mobilność konta i wszelkie dodatkowe rozwiązania płatności internetowych i mobilnych.

W ofercie konta osobistego ING możliwe jest również otworzenie specjalnego rachunku w zależności od wieku i potrzeb – Direct<26 w przedziałach 13-18 i 18-26 oraz VIP. Ten pierwszy rachunek jest bardzo korzystny dla studentów przez wzgląd na ciekawe rozwiązania dotyczące limitów wydawanych pieniędzy oraz współdzielenia konta z osoba do tego upoważnioną. W ofercie konta osobistego w ING dostępny jest też rachunek walutowy, który może być prowadzony w trzech walutach – euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich.

Oszczędności

Do kont osobistych ING dodawany jest rachunek oszczędnościowy wyłączony z użytkowania poprzez kartę. Posiada on osobny numer, a dzięki korzystnemu oprocentowaniu może być traktowany jak konto oszczędnościowe.

Czytaj też: