PKO Bank Polski dla najmłodszych!

PKO Bank Polski, lider naszego sektora bankowego, w ostatnim czasie w bardzo wyraźny sposób zwraca się ze swoją ofertą i działaniami edukacyjnymi do najmłodszych. Szkolne Kasy Oszczędności, rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy, a przede wszystkim oferta Konto Pierwsze to tylko namiastka takich działań tego banku.

Konto dla dzieci PKO BP

Wszystko po to, by edukować

Takie działania PKO BP to nie tylko przejaw chęci uzyskania dodatkowych zysków przed ten podmiot, ale coś znacznie ważniejszego. Bank bowiem stawia sobie na cel rozwijanie już od wczesnych lat działań edukacyjnych wśród dzieci i młodzieży, dzięki którym już jako dorosłym i samodzielnym ludziom powinno im być łatwiej funkcjonować w świecie finansów i bankowości.

Zdaniem Michała Macierzyńskiego, Dyrektora Biura Innowacji PKO Banku Polskiego: „Polacy nie czują się pewnie, jeśli chodzi o wiedzę dotyczącą finansów. Im wcześniej więc rozpoczniemy edukację finansową dzieci, tym łatwiej w przyszłości odnajdą się w „dorosłym świecie”. Nauka oszczędzania powinna rozpocząć się jak najwcześniej. Jest to zadanie nie tylko dla rodziców, ale również dla szkoły. Trzeba pamiętać, że kiedy dorośnie, wzrosną jego potrzeby. Dlatego tak ważne jest wpojenie mu nawyku odkładania pieniędzy, kiedy traktuje to jeszcze jako dobrą zabawę”.

„Konto pierwsze” dla najmłodszych w PKO BP

Na szczególną uwagę zasługuje w PKO BP oferta tzw. Konto pierwsze. Dedykowana jest ona do najmłodszych klientów w wieku od 13-18 lat. Konto prowadzone jest w polskich złotych, jego zaś założenie wymaga wyłącznie przyjścia młodego człowieka wraz z rodzicem albo opiekunem prawnym do placówki banku, gdzie błyskawicznie zostaną dopełnione wszystkie stosowne formalności.

Rozwiązanie takie jest niezwykle korzystne, gdyż „Konto pierwsze” daje dostęp do rachunku przez całą dobę z każdego miejsca na świecie, dzięki sprzężeniu z bankowością elektroniczną bez żadnych dodatkowych opłat. Samo prowadzenie konta, realizacja przelewów internetowych (krajowych) czy wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie również jest nieodpłatna.

Karta debetowa z licznymi funkcjami dodatkowymi

Kolejnym znaczącym profitem takiego rozwiązania jest karta debetowa, którą otrzymuje posiadasz takiego konta. Dzięki niej ma on możliwość zawsze i wszędzie płacenia nią zamiast gotówki, przy jej użyciu może też dokonywać płatności w Internecie. Karta taka jest niezwykle bezpieczna – wyposażona w pasek magnetyczny i mikroprocesor. Daje wreszcie jej posiadaczom możliwość wypłaty gotówki (do 200 zł) przy okazji płacenia w ponad 23000 punktów usługowo-handlowych oznaczonych symbolem VISA CASH BACK. Ponadto karta ta jest przejawem ogromnej wygody dla użytkownika,  posiada funkcję płatności zbliżeniowych Visa payWave umożliwiające szybkie dokonywanie płatności w kraju (do kwoty 50 zł) bez konieczności weryfikowania ich PIN-u.

Jak więc widać PKO BP nie bez powodu zyskuje coraz większe uznanie i pozycje lidera w polskim sektorze bankowym. Rzeczywiście jego oferty są wszechstronne, czego najlepszym przejawem jest jego kompleksowe podejście także do najmłodszych klientów banku.

Czytaj też: