Porównanie kont osobistych

Człowiek współczesny bez konta osobistego to tak jakby żył i funkcjonował bez jednej ręki. Jeżeli nie masz konta warto byłoby rozważyć jego założenie, chociażby żeby zmniejszyć ryzyko utraty środków do życia. Dla ułatwienia dokonaliśmy porównania ofert kont osobistych. Koniecznie sprawdź.

O funkcjonalności kont osobistych mówi się bardzo wiele. Przykładem korzyści płynących z posiadania rachunku bankowego jest bezpieczeństwo dokonywanych transakcji czyli ochrona przed bezprawnym zagrabieniem mienia (kradzież gotówki w tramwaju)

Podstawowe informacje o kontach osobistych
Konta osobiste - porównanie ofert różnych banków

Konto osobiste to podstawowy produkt oferowany przez banki. Za pośrednictwem rachunku bankowego dokonywane są różnego rodzaju transakcje rozliczeniowe na zlecenie klienta (posiadacza rachunku). Bank w zamian za przechowywanie i dokonywanie transakcji pobiera opłaty w formie odsetek, bądź prowizji. Coraz częstszym zabiegiem mającym na celu pozyskanie nowych klientów jest zwolnienie ich z opłat pod warunkiem spełnienia dodatkowych wymagań. Banki oferują też co raz ciekawsze rozwiązania wspomagające zarządzanie kontem osobistym. Czym więc należy się kierować, żeby wybrać odpowiednie konto?

Wskazówki przydatne przy wyborze konta osobistego

Wybór konta uwarunkowany jest preferencjami osobistymi klienta. Przede wszystkim należy wybrać taki bank, który przedstawia ofertę w sposób czytelny bez dodatkowych kruczków czy gwiazdek w ofercie. Warto zwrócić uwagę jak często zmienia się regulamin świadczonych usług.

W większości banków nie ma opłat za prowadzenie rachunku jeżeli występują stałe, określone w umowie wpływy, warto zastanowić się jakie środki będą lokowane miesięcznie na naszym koncie, by zminimalizować koszty jego prowadzenia.

Dodatkowo, do konta osobistego bank często proponuje różnego rodzaju gratisy, profity czy zniżki np. zniżki do kina, cashbacki. Nie należy lekceważyć dodatkowych usług oferowanych przez bank, ponieważ może okazać się że pomimo większych opłat możemy więcej zyskać.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje zestawiliśmy ze sobą ofertę trzech banków, prowadzących bardzo głośną kampanię reklamowa oferowanych produktów.

Porównanie kont osobistych

W porównaniu skorzystaliśmy z ofert banków: GetinBank, mBank oraz BZ WBK, wybierając ofertę spełniająca wymagania przejrzystości umowy, niskich kosztów utrzymania jak i szerokiego wachlarza dodatkowych świadczeń.

Getin Bank mBank BZ WBK
Opłaty , prowizje 0 zł za prowadzenie konta, jeżeli miesięczne bezgotówkowe transakcje kartą wynoszą min100 zł dla osób poniżej 25 roku życia i 300 zł dla wszystkich którzy przekroczyli próg wiekowy,bezpłatne przelewy internetowe 0 zł za prowadzenie konta oraz przelewy internetowe, darmowe wypłaty z około 5 000 bankomatów w całej Polsce 0 zł za prowadzenie konta dla osób poniżej 26 roku życia, jeśli próg zostanie przekroczony konto zostaje bezpłatne jeśli następują wpływy za min. 1 000 zł,
Przejrzystość oferty duża przejrzystość duża przejrzystość duża przejrzystość
Dodatkowe oferty zawarte w rachunku bieżącym *zwrot pieniędzy za dokonane opłaty przez 2 lata – warunek transakcje bezgotówkowe na min. 300zł*możliwość skorzystania z ubezpieczenia na życie i zdrowie przez 1 rok *cashback – do 600zł * rabaty przy płatności kartą – do 55% *rabaty w około 200 sklepach* zniżki u partnerów*dodatkowy gratis rzeczowy przy założeniu konta przez elektronicznie

 

Wszystkie trzy banki prowadzą darmową bankowość dla osób spełniających wymagania zawarte w poszczególnych regulaminach. Największe wymagania wprowadza BZ WBK który oczekuje od osób powyżej 26 roku wpływy na rachunek o minimalnej wartości 1 000 zł, najmniej wymaga mBank.

Wszystkie banki oferują dodatkowe usługi od zniżek na usługi przez cashback, aż po możliwość skorzystania z ubezpieczenia na życie i wykupu tańszych lekarstw na receptę (Getin bank). Oferta, którą wybierzemy powinna również uwzględniać styl życia posiadacza rachunku np. jeżeli często robimy zakup w markowych sklepach na które uzyskamy rabaty w konkretnym banku, a koszty nie przewyższają korzyści jak najbardziej powinniśmy uznać ją za dopasowaną do swoich potrzeb.