Program „Rodzina na swoim” powoli dobiega końca

Ze sporym zainteresowaniem spotkał się rządowy program „Rodzina na swoim”. Ta forma dopłaty do spłacanych odsetek od zaciągniętego kredytu mieszkaniowego okazała się niebagatelnym wsparciem dla ludzi inwestujących w lokum. Teraz kredytobiorcy mają ostatnią szansę na skorzystanie z niego.

Na jakich warunkach i kto może skorzystać z tego programu?

Program „Rodzinrodzina na swoima na swoim” jest skierowany do małżeństw (także bezdzietnych) oraz osób samotnie wychowujących dziecko (małoletnie, do 25 roku życia uczące się lub takie na, które jest pobierany zasiłek pielęgnacyjny). A od niedawna mogą z niego korzystać także single na specjalnych warunkach (inwestują w lokal mieszkaniowy o ograniczonym metrażu, dopłata jest dla nich tylko częściowa). Uniwersalne warunki determinujące o udzieleniu tej formy pomocy, to wymóg, by kredyt mieszkaniowy był pobrany w polskiej walucie, a kredytowana nieruchomość była ulokowana na terytorium Polski. Ponadto pojawia się restrykcyjny wymóg, by osoby starające się o to wsparcie, nie posiadały jakiegokolwiek prawa do innego lokalu.

Ostatnie szanse, by  „rodzina była na swoim”

Najprawdopodobniej to koniec roku 2012 ma zakończyć udzielanie pomocy w ramach rządowego programu Rodzina na swoim. Stąd właśnie teraz pojawia się ostatnia możliwość skorzystania z pomocy państwa.

Warto jednak mieć na uwadze, że od początku obowiązywania programu, warunki nieznacznie ulegały modyfikacji. Po 31 sierpnia 2011 roku oferta została rozszerzona na specjalnych warunkach dla singli, ale dołożono także wymóg wiekowy w przypadku małżonków. Mianowicie obecnie wymaga się, by choć jeden z małżonków miał poniżej 35 lat, w przypadku udzielenia kredytu singlowi jest to wymóg o charakterze już obligatoryjnym.

Sprawdź też: