Raiffeisen Bank udostępnia darmowe przelewy na spłatę kredytów walutowych!

Od stycznia 2012 roku Raiffeisen Bank ułatwił swoim klientom spłatę kredytów we frankach szwajcarskich. Bank umożliwia dokonywanie raz w miesiącu bezpłatnego przelewu we  frankach czy euro wykonywanego do innego banku na terenie kraju. Takie rozwiązanie ma na celu ułatwienie spłaty kredytów walutowych.

Bezpłatne przelewy z systemu R-Online na spłatę kredytu walutowego

Brak opłaty za przelewy waluty dotycz jedynie tych wykonywanych z systemy internetowego R-Online z konta walutowego a’vista prowadzonego we frankach szwajcarskich bądź przelewu euroregulowanego (przelew w euro wykonywany z konta prowadzonego w euro). Należy jednak zaznaczyć, że bezpłatny jest jedynie pierwszy przelew w miesiącu!

Od momentu wprowadzenia udogodnienia przez Raiffeisen Bank, znacząco zwiększyła się ilość wychodzących przelewów dokonywanych we frankach szwajcarskich oraz euro. Dodatkowo coraz więcej klientów banku korzysta z platformy transakcyjnej R-Dealer, przez którą dokonują kupna walut po bardzo atrakcyjnych cenach.

Platforma transakcyjna R-Dealer zostanie niedługo udostępniona także w aplikacji Mobilny Bank na telefony komórkowe. Dzięki platformie można bez problemu śledzić aktualne notowania walutowe i dokonywać zakupu na dowolny moment. Istnieje także możliwość złożenia zlecenia warunkowego – klient ustala oczekiwany kurs i jeśli w ciągu miesiąca cena na rynku osiągnie wskazany poziom, transakcja jest automatycznie zawierana.

Dzięki tym rozwiązaniom Raiffeisen Bank oferuje swoim klientom możliwość pozyskiwania walut na spłatę kredytów po bardzo atrakcyjnych cenach. Jeszcze do niedawna przelew walutowy do innego banku był obarczony opłatą w wysokości 4,99 zł za jeden przelew w euro i 34,99 zł za przelew we frankach szwajcarskich. Obecnie istnieje także możliwość dostarczania bezpośrednio waluty do danego na spłatę kredytu walutowego. Niestety wiele banków odmawia jej przyjęcia, zmuszając klientów do dokonywania płatnych przelewów walutowych.

Czytaj więcej: