Ranking kont firmowych – czerwiec 2012

porównanie konto firmowychRynek finansowy zmienia się w zastraszającym tempie. Dlatego trzeba potrafić się do niego dostosować. Jest to szczególnie niezbędne dla firm, które przecież na tym rynku funkcjonują i próbują z niego skorzystać. Aby w pełni przedsiębiorstwo mogło jednak z niego korzystać, niezbędne jest posiadanie konta firmowego.

Przydatność konta firmowego

Atrakcyjne konto firmowe może być przydatne ze względu na kilka kwestii. Przede wszystkim jej najważniejszą funkcją jest przechowywanie pieniędzy. Dlatego w poszukiwaniach odpowiedniego konta dla naszej firmy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, by opłaty za utrzymywanie konta nie były zbyt duże. Jeszcze lepszą opcją jest również posiadanie konta o charakterze oszczędnościowym (np. ING Bank Śląski) na którym odpowiednie oprocentowanie pozwoliłoby również oszczędzać przez wzrost samej kwoty przechowywanej na rachunku bankowym. Konto firmowe nie służy jednak tylko do przechowywania pieniędzy. Jakie są inne czynniki świadczące o jego zaletach?

Inne parametry kont firmowych

Na pewno drugie w kolejności są przelewy. Firma bardzo często zleca bardzo dużą ilość transakcji – czy to wypłat dla pracowników lub po prostu wpłat dla kontrahentów. Ważne jest zatem, by przelewy te były darmowe. Zależnie od specyfiki danego przedsiębiorstwa, trzeba też wziąć pod uwagę przelewy międzynarodowe – niektóre banki zapewniają również tego typu bezpłatne przelewy. Kolejnym elementem jest mobilność i dostęp do rachunku bankowego przez Internet.

Porównanie kont formowych – czerwiec 2012

W rankingu kont firmowych w czerwcu 2012 znalazły się najważniejsze produkty na rynku, które przez swoich użytkowników były najbardziej cenione za wymienione powyżej parametry. Warto zwrócić uwagę, że pomiędzy poszczególnymi kontami firmowymi nie ma aż tak dużych różnic – niewielkie zmiany w opłatach są na przykład rekompensowane szeroką dostępnością. Większość ofert jest do siebie podobna, a ilość ich użytkowników może być spowodowana bardziej rangą samego banku niż parametrami rachunku bankowego.

Miejsce Konto Bank
 1  Konto Firma to Ja  Idea Bank
 2  Konto Firmowe  Inteligo
 3  dbNET Biznes  Deutsche Bank
 4  Konto z Lwem Direct  ING Bank Śląski
 5  Konto Biznes Trade  Millennium Bank

Czytaj też:

Bank – konta firmowe: