Ranking kont oszczędnościowych czerwiec 2012!

Choć niejeden z nas lubi nosić dużą ilość pieniędzy w portfelu to akurat taka preferencja żadnego zysku nie daje. Znacznie bardziej opłaca się gromadzić swoje środki na koncie oszczędnościowym, zwłaszcza, że banki czynią swoje oferty coraz bardziej konkurencyjne. Wszystkim propozycjom banków, opracowując swój ranking, przyjrzał się portal TotalMoney.pl

 porównanie kont oszczędnościowych 2012Zwycięstwo Deutsche Banku i awans Banku Millenium

Już po raz siódmy z rzędu zwycięzcą rankingu został Deutsche Bank i jego oferta konta db Konto Oszczędnościowe 24H. Propozycja ta jest bezkonkurencyjna głównie ze względu na wysoki poziom oprocentowania (8,1%), jak również dzienną kapitalizację odsetek. Wielkim zaskoczeniem natomiast jest skok Banku Millennium, niegdyś z 10 miejsca, obecnie uplasował się na 2, gwarantując swoim klientom, iż wszystkie nowe środki w wysokości 25 000 zł będą mogły zarobić nawet 7%.

Eurobank na nowo proponuje konta oszczędnościowe

Warto wreszcie dodać, że ponownie w zestawieniu pojawił się Eurobank. Proponuje on nawet do 5% od nowych oszczędności w wysokości 50 000 zł. Promocyjne oprocentowanie skierowane jest jednak do nowych klientów, którzy założyli już tam konto. Oferta ta głównie przez to nie zyskała zbyt dobrej pozycji w niniejszym rankingu.

Oferta kont oszczędnościowych polskich banków jest różnorodna. Różnorodne są przede wszystkim wielkości oprocentowania nominalnego, co tak naprawdę przesądza o konkurencyjności tych propozycji. Warto dokładnie  przeanalizować wszystkie wartości zanim zdecydujemy się na ostateczny wybór konta oszczędnościowego.

Czytaj też: