Ranking kont studenckich 2012

konto dla studenta, rachunek dla studentaKonto studenckie to produkt bankowy, który dziś posiada wiele studentów. Jak jednak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?

Bankowość nie zatrzymuje się tylko na osobach, które zarabiają. Uznanie klienckie otrzymała również grupa studentów, która może obecnie otwierać rachunki bankowe w formie pełnoprawnej. Jako, że aktualnie oferta bankowa w Polsce jest bardzo różnorodna, konto studenckie można otworzyć właściwie w każdym banku.  Jak wybrać ten, który zaoferuje nam najwięcej?

Wybór konta dla studenta

Przede wszystkim należy ustalić, co jest nam najbardziej potrzebne w trakcie użytkowania rachunku bankowego. Stałe wpłaty nie są pewne, a przelewy nieregularne. Zdecydowanie prowadzenie konta i transakcje internetowe powinny być darmowe – można powiedzieć, że jest to już dzisiaj standard. Istnieją jednak inne parametry, na które warto zwrócić uwagę.

Dla przeciętnego studenta, który może posiadać konto studenckie na pewno istotne jest posiadanie karty płatniczej – dzięki niej bowiem może on płacić za najważniejsze usługi w mieście, w którym studiuje. Ważne jest zatem, czy wydanie takiej karty do rachunku jest płatne oraz, czy za użytkowanie takiej karty trzeba zapłacić. Dodatkowo istotne może być to, czy wypłaty z bankomatów są bezprowizyjne – zarówno w bankomatach danego banku, jak i w obcych. Bardzo często przy niskich kwotach po prostu nie będzie się opłacało trzymać pieniędzy na koncie, bo za ich wypłacenie będzie trzeba zapłacić dość wysoki procent.

Limity

Na koniec warto powiedzieć o dość ważnym aspekcie konta studenckiego. Młody człowiek nie zawsze jest rozważny, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy, dlatego przy wyborze konta można sprawdzić czy w danym banku istnieje możliwość ustalenia limitu wypłacalności miesięcznej. Może to być bardzo wygodne dla rodziców, którzy przesyłają swoim dzieciom pieniądze na studia i nie chcą, aby fundusze te rozeszły się w szybkim tempie, na nieprzydatne rzeczy.

 

Konto bankowe dla studentów oferują różne banki. W zależności od powyższych danych ich ranking prezentować się może następująco

Ranking kont studenckich

Miejsce Bank Nazwa Konta
1 mBank eKonto
2 ING Bank Śląski Konto Direct
3 Deutsche Bank dbNET
4 PKO BP Inteligo
5 Credit Agricole Pierwsze konto
6 BZ WBK e-konto<30

 

 

 

 

 

 

Banki – konto osobiste: