Ranking kont studenckich – czerwiec 2012

porównanie kont studenckichRynek kont studenckich się powiększa, a studenci mają coraz większy wybór. Na które konto pada on najczęściej?

Zmiany rynkowe i społeczne

Młodzi ludzie są dziś niezwykle samodzielni, dlatego chcą być poważnie traktowani nie tylko przez swoich rówieśników, ale i przez wszelkie instytucje – również bankowe. W odpowiedzi na potrzebę rynku odnoszącą się do wielu studentów zarządzających swoimi finansami powstała szeroka oferta kont studenckich. Ranking kont studenckich przedstawić może najlepsze, wg użytkowników rachunki osobiste dla tej grupy wiekowej.

Najważniejsze rachunki dla studentów

Na szczycie rankingu kont studenckich znajduje się konto z Lwem Direct<26 ING Banku Śląskiego. Rachunek ten oferuje optymalny stosunek udostępnianych opcji oraz opłat za ich wykorzystywanie.

Drugie miejsce zajmuje mBank ze swoim eKontem dla Młodych, a tuż za nim plasuje się 1 Konto Credit Agricole. Ranking kont studenckich zawiera w sobie o wiele większą liczbę banków i rachunków – z oczywistych powodów, najważniejsze są trzy pierwsze.

Ranking Kont studenckich jest sporządzany najczęściej na podstawie opinii użytkowników. Oceniają oni zarówno wysokość opłat za prowadzenie rachunku, jak i dowolność w sposobie obsługi konta czy nawet sposobie podpisywania umowy. Dla młodych zdecydowanie największą wartość ma dziś elektroniczny i mobilny charakter bankowości, dlatego szczególnie wartościowe wydaje się udostępnienie płatności mobilnych i dokonywania transakcji online. Do tego wyjątkowym plusem może być to, że umowę można zawrzeć online i podpisać dzięki kurierowi który przyjedzie do nas z nią w wyznaczone przez nas miejsce.

Koszty w większości kont z rankingu kont studenckich zostały ograniczone do minimum – w zamian za korzystanie z karty płatniczej oraz rezygnację z formalności możliwe jest prawie całkowite wyeliminowanie kosztów korzystania z konta. Jest to szczególnie korzystne właśnie dla studentów, którzy – jak sugeruje stereotyp – liczą każdy grosz.

Miejsce Najlepsze konto  Bank 
 1  Konto z Lwem Direct<26  ING Bank Śląski
 2  eKONTO dla Młodych  mBank
 3  1 Konto  Credit Agricole
 4  Konto dla Młodych  PKO BP
 5  Plan Student  BGŻ

 

Czytaj też:

Banki – konto osobiste: