Ranking kredytów gotówkowych!

Raporty komorników pokazują, że Polacy intensywnie się wciąż zadłużają. Rekordziści mają nawet kilka dużych kredytów jednocześnie do spłacenia. Duża część dłużników decyzje o kredycie podejmuje w sposób nieroztropny, stąd też później mają poważne problemy z ich oddaniem. Pewien odsetek zadłużonych wpada w spiralę długów również przez to, że pierwsze zaciągnęli kredyt na bardzo niekorzystnych dla siebie warunkach.  Czy można dzisiaj znaleźć preferencyjny kredyt gotówkowy? W którym banku najbardziej opłacalne jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego? 

Kredyt gotówkowy – prawdy i mity

Kredyt gotówkowy to środki finansowe, które są udzielane na dowolny cel podmiotowi, który o to się ubiega po spełnieniu przez niego odpowiednich warunków. Jego okres kredytowania jest niewielki, a więc zwykle wynosi maksymalnie osiem lat. W Polsce dłużnicy najczęściej zaś preferują kredyt gotówkowy z dwuletnim okresem jego spłaty. Przy kredycie gotówkowym procedura jego udzielenia bywa momentami bardzo zawiła. Przede wszystkim banki wszechstronnie weryfikują zdolność kredytową dłużnika, a więc poziom jego dochodów netto oraz to, czy ma inne zadłużenie w danym momencie. Wiele placówek bankowych traktuje kredyt gotówkowy jako swój niemalże uboczny produkt bankowy. To sprawia, że za jego udzielenie żądają od klientów wysokich prowizji.

Wrześniowy ranking kredytów gotówkowych

Znalezienie idealnego kredytu gotówkowego jest więc prawdziwym wyzwaniem. Ciekawych informacji w tym względzie dostarcza najnowszy, wrześniowy ranking kredytów gotówkowych (z września 2014), który został publikowany przez profesjonalny portal bankowy – bankier.pl. Autorzy rankingu postawili sobie za cel porównanie ofert bankowych kredytu gotówkowego na kwotę 15 000 zł  dla małżeństwa z dwójką dzieci i okresem kredytowania 5 lat. Co więcej, przy założeniu, że każdy z małżonków zarabia 3000 zł netto (umowa na czas nieokreślony) zaś wydatki w ciągu miesiąca rodziny kształtują się na poziomie 2000 zł. Rodzina nie posiada również w momencie ubiegania się o ten kredyt innych zadłużeń a wcześniejsze spłacała zawsze terminowo. W odpowiedzi na takie wymogi najkorzystniejszą wg tego rankingu ofertę kredytu gotówkowego proponuje Deutsche Bank.  Na drugim miejscu znalazł się Bank Zachodni WBK a na trzecim miejscu Bank BGŻ. Zdecydowanie najgorzej w tym zaś zestawieniu wypadł mBank, który uplasował się na miejscu dwudziestym.

<<RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH>>

Deutsche Bank i Bank Zachodni WBK znowu liderami w udzielaniu kredytów gotówkowych

Analizowany kredyt na najkorzystniejszych warunkach proponuje Deutsche Bank. Dlaczego? Przede wszystkim nalicza przy tym najniższe na tle pozostałych banków oprocentowanie (7,99%) oraz marżę 5%. Podobnie jest w Banku Zachodnim WBK, który uplasował się na drugim miejscu w tymże zestawieniu. Tutaj oprocentowanie wynosi 7,99% i marża 5%. Wysokość rat takiego kredytu również w tychże bankach kształtuje się na najniższym poziomie. W Deutsche Banku dłużnik miesięcznie musiałby zapłacić jedynie  319,24 zł natomiast w Banku Zachodnim WBK tylko kilka złotych więcej, a więc 321,01 zł. Są to kwoty niezwykle atrakcyjne, dzięki którym łączny koszt takiego zadłużenia dla klienta nie stanowi zbytniego obciążenia. W innych bankach, a zwłaszcza tych, które uplasowały się na ostatnich miejscach w rankingu, sytuacja jest zdecydowanie gorsza. Dla przykładu, zaciągając taki kredyt w mBanku, klient musiałby ponieść koszt w  postaci oprocentowania na poziomie 15,89% oraz prowizji 9%. Miesięczna więc rata spłacanego kredytu wynosiłaby w mBanku prawie 400 zł.

<< ZACIĄGNIJ KREDYT GOTÓWKOWY W DEUTSCHE BANKU>>

Analiza wrześniowego rankingu kredytów gotówkowych pokazuje, że to, co w tej sprawie, oferują banki komercyjne jest bardzo mocno zróżnicowane. Widać przede wszystkim, że koszt takiego kredytu, wysokość oprocentowania są znacząco odmienne. To motywuje, by ostrożnie wybierać bank, w którym zaciągniemy kredyt. W przeciwnym razie możemy się narazić na niepotrzebne koszty.