Ranking kredytów samochodowych – listopad 2014

Kupno samochodu jest w XXI wieku jednym z podstawowych wydatków w każdym gospodarstwie domowym. Badania GUS pokazują, że tylko nielicznych przyszłych kierowców stać na sfinansowanie tej transakcji z własnych środków finansowych. Większość kupujących zadłuża się na ten poczet. Gdzie warto zaciągnąć więc kredyt samochodowy? Ciekawe informacje na ten temat dostarcza najnowszy ranking kredytów samochodowych (listopad 2014), który został opublikowany na portalu Forsal.pl

Dla kogo szukano kredytu na samochód w rankingu Forsal.pl?

Każdy ranking rządzi się pewnymi założeniami i swoimi prawami. Eksperci Forsal.pl, tworząc listopadowy ranking, za cel postawili sobie znalezienie najoptymalniejszego kredytu dla rodziny trzyosobowej, której miesięczne dochody netto kształtują się na poziomie około 4200 zł. Docelowy kredytobiorca jest zainteresowany kredytem w wysokości 48 000 zł na 5 lat. Nie posiada również innych zobowiązań kredytowych. Chce zaś zakupić pojazd nowy o wartości około 60 000 zł, gdzie jego wkład własny to 10 000 – 12 0000 zł.

<<Ranking kredytów samochodowych listopad 2014>>

Getin Bank znowu liderem w udzielaniu kredytów samochodowych

W analizowanym rankingu najlepszą ofertę poszukiwanego kredytu zaproponował Getin Bank (uplasował się na I miejscu). Oferuje kredyt samochodowy, żądając najniższego oprocentowania (5,49%) i jednocześnie generując poprzez jego udzielenie najmniejsze koszty całkowite kredytu dla klienta. Te wynoszą zaledwie 7554 zł.  Kredyt ten udziela wreszcie na jasnych i przejrzystych warunkach.

<<Czytaj więcej o kredycie samochodowym w Getin Banku>>

Na podium tylko jeden bank samochodowy

Na drugim miejscu w tymże rankingu uplasował się jako jedyny bank samochodowy – Fiat Bank Polska. Zainteresowani, decydując się w tej placówce na kredyt samochodowy, poniosą całkowity jego koszt na poziomie około 9960 zł. To naturalna zaś konsekwencja tego, że Fiat Bank Polska za jego udzielenie nalicza dla siebie tylko 3% prowizji.  Na kolejnym miejscu uplasował się zaś w tym zestawieniu mBank (III lokata) oraz BNP Paribas (IV lokata).

Ostatni, listopadowy ranking kredytów samochodowych, przygotowany przez Forsal.pl pokazał, że złudne jest przekonanie, iż to banki samochodowe oferują ten produkt bankowy na najkorzystniejszych warunkach. Jest zdecydowanie inaczej. Liderem nadal jest Getin Bank. Zaś z banków samochodowych jedynie Fiat Bank Polska znalazł się na podium.