Rośnie popularność kredytów bez BIK

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat kredyty bez BIK pozyskiwane w parabankach zyskują coraz więcej klientów. Wzrost popularności kredytów bez BIK jest zawdzięczany hamowaniem kredytowania przez tradycyjne banki.

Kredyty bez BIK

popularność kredytów bez bikKredyty bez BIK w ofercie parabanków należą do jednych z najdroższych. Ich RRSO może w ciągu roku wynieść nawet do ponad 130%. Dlatego zanim zdecydujemy się na łatwy do otrzymania kredyt bez BIK w parabanku należy dokładnie przeanalizować warunki kredytowania oraz koszty. RRSO w Kredyt na SMS przy kredycie 600 zł na 15 dni wyniosła ponad 30 000%!

Rekomendacja T

W 2010 roku Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła rekomendację T, która nałożyła większe wymogi na kredytobiorców. Obecnie banki nie mogą udzielać kredytów, których miesięczna rata przekraczałaby 50% miesięcznego wynagrodzenia kredytobiorcy. Wobec osób bardzo zamożnych zastosowano stawkę 65%.

Rekomendacja T doprowadziła do ograniczenia kredytów dla osób posiadających niewystarczającą zdolność kredytową. Niemniej jednak taka sytuacja doprowadziła do rozwoju działalności parabanków. Osoby, które nie mogły skorzystać z usług banku szukały pomocy w parabankach, a te chętnie przyznawały kredyty, niestety na mało atrakcyjnych warunkach.

Klientów parabanków oraz udzielanych kredytów bez BIK przybywa z każdym miesiącem od 2010 roku.

Ostanie wydarzenia związane z upadkiem Amber Gold i problemami z wypłatą lokat może chwilowo spowodować spadek popularności ofert parabanków. Jeżeli jednak Komisja Nadzoru Finansowego dalej będzie prowadzić tak restrykcyjną politykę, można spodziewać się bardzo dynamicznego rozwoju parabanków w Polsce.

Firma Profit Credit opublikowała swoje dane ze sprzedaży kredytów na przestrzeni trzech lat. Liczba udzielonych kredytów zwiększyła się z poziomu 766 w czerwcu 2010 roku do 1 748 w czerwcu roku 2012.

Przy pożyczce w Profit Credit równej 7 846 zł na 30 miesięcy, RRSO wynosi aż 166,81% – kwota odsetek wynosi 9 840 zł!

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się ponadto Kredyty na SMS. Tutaj trzeba się jednak liczyć z RRSO na poziomie 30 000%. Brzmi trochę nierealnie, ale taka jest rzeczywistość.

Czytaj więcej: